Uvedomenie, rozhodnutie, omyl, dôvera a riešenie

Autor: Patrik Baláž | 1.1.2015 o 0:00 | (upravené 1.1.2015 o 15:09) Karma článku: 4,16 | Prečítané:  382x

Pre vlastné dobro, bo len keď bude mne dobre, len potom Vám budem môcť ponúknuť kus z koláča.

UVEDOMENIE

Uvedomujme si, prečo niečo dávame, prečo dostávame ...

V minulosti som si sám neuvedomoval, koľko času treba na uvedomenie. Až keď som si toto uvedomil a pochopil na vlastnej skúsenosti to, ako to celé funguje, až teraz viem, ako to celé okolo uvedomenia funguje. Človek ako súčasť prírody nosí v batôžku inteligenciu ako takú, ktorú má každý jedinec svojskú. Uvedomenie je istým spôsobom stotožnenie sa so situáciami, ktoré prežívame, ktoré sme prežili. Často si uvedomíme skryté súvislosti až po prežití konkrétnej situácie. Toto všetko vytvára v nás skúsenosti, otvára to v nás skrytú hĺbku a otvára nám to oči, preto sa po uvedomení pozeráme na tie isté situácie inak.

ROZHODNUTIA

Vybrať si najjednoduchšie riešenie môže byť omyl ...

Je moje rozhodnutie blízke môjmu životnému cieľu?

Rozhodni sa už aj teraz! Tlaky na rozhodovanie v rôznych životných situáciách nás tlačia do rozhodnutí hneď. Preto si musíme uvedomovať dôležitosť svojich konaní, prečo sme tak konali, prečo tak konáme teraz. Človek je tvor pohodlný, preto si často vyberá jednoduchšie riešenia. Tie však nemusia byť stále tie správne, ale záleží na nás. Čo dokážeme dať, čo očakávame. Semienko toho, čo bude rásť v nás sadíme my. Ako sa o rast budeme starať my, tak bude úroda rásť, tak sa budeme mať. Pokiaľ zasadíme kukuricu, nemôžeme očakávať, že nám vyrastie hrach. Áno, preto sú naše rozhodnutia dôležité. Sebaklam je to najhoršie, čo môžeme činiť. Ak sa rozhodneme pre ÁNO, tak iďme ďalej, nevracajme sa, nepozerajme sa do vzad, ale len dopredu. Vydať sa na cestu na základe rozhodnutia a pozerať sa dozadu, to môže byť krok, ktorý nás bude brzdiť v chode dopredu. Zasiatemu semienku sa bude lepšie rásť, keď budeme pozerať na plod a nie vtedy, keď budeme pozerať viac na susedovu úrodu.

OMYL

Viac ako dvakrát za sebou sa mýlia blázni ...

Vozne stále budú hľadať rušeň, ktorý ich potiahne

Hovorí sa, že mýliť sa je ľudské! Myslím, že je to tak, ale po uvedomení mylného rozhodnutia alebo konania je už znova všetko na nás. Odporúčam brať život taký aký je, ale mať na mysli dôsledky a hranice. Vytvorenie si hraníc v akejkoľvek situácii nám môže veľmi významne pomáhať vyhýbať sa omylom. Omyl je súčasť života, je však významné pre naše vnútro, či sme pochybili my, alebo druhé strany. Ľudia často dávajú šance v pracovných, rodinných a iných vzťahoch. Šanca je na mieste, kto nieje mylný? Po omyle z druhej šanci sa však omyli nedejú. Ak áno, tak je to len ďalší OMYL!

Manipulácia

Pokiaľ  je všade dookola zamračené neuverme, že bude 100% slnečný deň

Citové, hmotné vydieranie je bohužiaľ súčasťou našich životov. Mať ten vzácny kľúč odhaliť to? Slabší a neuvedomelí jedinci majú schopnosť byť nadpriemerne vtieraví, odpustenia chcení, ale aká bude daň? Daň v podobe výčitiek, sebavýčitiek a kladenia podmienok? To nieje tá správna cesta! Jasnosť ako keď sa slnečný deň začína ránom, tak je to pekné, lebo máme pred sebou krásny deň. Pokiaľ je všade dookola zamračené neuverme, že bude krásny deň. Áno, môže sa vyjasniť, ale je to málo pravdepodobné. Tak nenechajme so sebou manipulovať, pozerajme sa náš život reálne, sľuby, ľútosť a strach nebývajú tým pravým a dobre fungujúcim motorom a pohonom našich životov. 

DÔVERA

Dôveru si chráň ako oko v hlave, hoci oči máš dve ...

Vyhýbaj sa ľuďom, ktorým bola dôvera často ľahostajná

Dôvera strašne dôležitá v našich životoch. Strata dôvery sa veľmi krvopotne získava, riešiť ju môže čas, láska a riešenia. Ale hovorí sa, že dôvera je len jedna. Náročný postoj že? Váženie si dôvery je preto v našich životoch maximálne dôležité. Dôvera rieši lásku, užitočné vzťahy, životnú harmóniu a úspechy. Strata dôvery býva vždy spájaná s nepeknými situáciami. Ceňme a vážme si ju.

RIEŠENIE

Riešiť vedia úspešní, skrývať si hlavu pod vankúš vedia neúspešní ...

Riešenia máme nadosah, raz príde určite deň vyriešenia

Dôvera, omyl, rozhodnutie a uvedomenie, tieto myšlienky si pýtajú riešenie. Ale ako to vyriešiť, každý sme iný, a každý z nás to bude riešiť posvojom. Raz riešenie nájdeme prostredníctvom lásky, podmienok, peňazí a ďalších súvislostí, ktoré nám riešenie priniesli. Snažme sa nemýliť, uvedomovať si činy a rozhodnutia, chráňme dôveru a nájdime tie najlepšie riešenia tak, aby sme boli šťastní my. Každý človek musí byť jednotkou sám pre seba. Musí sám seba milovať, aby mal možnosť aj ďalších ľudí. Aj preto milujeme, máme radi, pracujeme, tvoríme a vzdelávame sa. To, čo dávame a dostávame, to je len na nás ako to prijímame.

Čas a časovanie

Čas vyrieši všetko, len my budeme starší ...

Časom si uvedomujeme a nájdeme správnosť našich rozhodnutí, či sme "opravili" omyli, či sme si splnili vlastné ciele, ciele spoločné s inými ľuďmi. Čas bilancuje nielen vrásky, vytečené slzy, náreky ale aj úspechy a wauuu, podarilo sa mi to. Moja rada na záver ... Predstavujte si často situácie, že sa Váš cieľ plní, že semienko sa v zemi chytilo, rastie, má dostatok živín a vody pre rast.

Čo si uvedomujem? Je na mieste prečítať si tento blog znova. Na druhý pokus budem, zrejme aj Vy brať obsah troška inak, hlbšie a inak, tak aby som bol, aby ste boli úspešnejší, šťastnejší.

Jedným z rozdielov medzi šťastnými a nešťastnými ľuďmi sú ich zvyky. Preto platí, zvoľte si zvyky úspešných ľudí. Prajte si byť šťastný, konajte a šťastie príde pravdepodobne za vami samé. Tým dáte príležitosť šťastiu a nie nešťastiu. Aj preto úspech nieje náhoda.

V ďalších článkoch sa budem venovať týmto a podobným témam. Vaše reakcie vítam, prijímam iné názory pre diskusiu o súvislostiach, ktoré môžu pomôcť Vám aj mne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?