Patrik Baláž a duša na špacír, keď úspech išiel na vandrovku

Autor: Patrik Baláž | 12.2.2015 o 21:30 | (upravené 12.2.2015 o 21:45) Karma článku: 2,04 | Prečítané:  190x

Špacírovanie v samom sebe, vypúšťaní niečoho zo skúsenosti, života

Stoj, stagnácia a posun

„Keď stojíte na slnku, tak sa spálite. Keď stojíte v mraze, pravdepodobne zamrznete“

Sú časy, keď si neuvedomujeme a stojíme na jednom mieste, hoci to sami odhalíme až vtedy, keď sa pohneme z miesta. Či už takmer spálený, či takmer zamrznutý. V čase státia si človek nájde tie naj- výhovorky, že nestojím, že to nie je tak. Čo sa staráte, nežijete môj život, ten žijem ja a hýbem sa, hotovo. Stagnáciu niečo spôsobilo, či to už je nevedomá strata hodnôt alebo cieľov. Čas a prijímanie „energie“ však po nadýchnutí spôsobí pravdepodobne posun, či je to už posun „nútený“ alebo nevynútený.

Posun vpred, štart smerom k cieľom

„Na povrch sa dostane emócia, akákoľvek“

Človek potrebuje mať tiež ako prístroje energiu, jeho batéria, tá čo poženie motorom sú ciele, a toto všetko štartuje emóciami. Či už je to plač a beznádej, alebo smiech a objavenie samého seba a s tým nájdenie a stanovenie cieľov, ktoré sa po dodaní energie objavili. Vnútorným krikom povedané niečomu NIE, a niečomu zase ÁNO. Idem za svojim cieľom, vyhecujem sa, lebo to chcem ja. Prejavené emócie niekedy ľutujeme, aj ja, sú však prejavom nášho vnútra, vnútro nám niečo chcelo povedať, prejavilo sa, sme to my, som to ja.

Vnútorná plnosť srdca niečím krásnym

„Prekážky sú prekážkami preto, aby sa zdolávali. Každé zdolanie nás posúva“

Etapy našich životov majú krásne obdobia, ale aj tie menej príjemné etapy. Všetko nás niečomu učí, i keď v danom prežívaní udalostí máme názor iný. Prečo ma život bije? Nebije, učí nás byť silnejšími, pripravenejšími. Aj sval potrebuje cvičiť, namáhať sa a mať kondičku, aby v budúcnosti zvládol viac. Je silnejší, odolnejší a zdravší. Podobne funguje aj naše srdiečko, naša fyzika, i keď každý z nás má iné dispozície a danosti. Tie nám život ukazuje po kúskoch. My sami môžeme narábať so sebou tak, ako nik iný. Je to len otázka chcenia a povedania si: JA CHCEM, A NAPLNÍM SVOJE SRDCE, SVOJU OSOBU, SEBA.

Čo sa s týmto úspech?

Každý z nás akoby sedel a ťahal za páky, ktoré určujú smer, kam sami seba vedieme, pokiaľ nie sme ťahaný a unášaný vetrom. Predstaviť si to môžeme aj tak, že prechádzame potokom, ktorý má  kamene, na ktoré môžeme stúpať. Niektoré sú väčšie, iné menšie, ďalšie šmykľavejšie. My musíme nájsť cestu ako prejsť na druhú stranu. Úmysel neublížiť prírode nám hovorí, maj čisté topánky, aby som neznečistil vodu, čiže pripravenosť. Postoj na mieste, očisti obuv, sústreď sa a priprav sa na krok pripravený. Nie zhurta, bo môže dôjsť k šmyku a k pádu, nedaj sa lákať susedom, čo kričí „podceň a skáč.“ Buďme pripravení na prijatie úspechu, predstavme si ako sme pripravení na cestu cez potok. Prijatie možnosti uspieť je to najdôležitejšie pre štart.

Každý chce byť úspešný po svojom

Presne tak. ľudské uvedomenie v danom čase sa dokáže stotožniť s myšlienkou, veď mne je dobre. Preto sú medzi nami rozdiely, bo prijatie a stotožnenie s tým ako sa cítime, v tom sme každý svojský. Aj z týchto dôvodov je nutné vedieť, čo v živote chceme dosiahnúť. Úspech po svojom, úspech našim rukopisom. Za najdôležitejšie považujem držanie sa svojich zásad, pokiaľ sa to len dá. Každú výnimku je potrebné zvážiť, čo má spoločné s mojimi cieľmi, úspechmi. Pochybím, postojím, analyzujem a vyriešim. Už silnejší, skúsenejší, veď už vidím ďalej a som úspechu bližšie.

Budem rád, ak Vám jedna veta z tohto blogu niečím pomôže. Mne pomohlo pozitívne aj to, že som toto napísal a vypustil niečo z môjho vnútra na špacír...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?